0 232 329 60 70

Balatçık mah. 8900 Sok. no: 14A Çiğli / İzmir

HAKKIMIZDA

Kökenini Ege’den aldığımız iki tane olmazsa olmazımız  var; Sağlık ve Sanat.

KISACA EGE FIRIN

Doğal, katkısız ve taze. Ege’den aldığımız iki tane olmazsa olmazımız daha var; Sağlık ve Sanat

AMACIMIZ

Ege Fırın Gıda A.Ş 2015 yılında daha evvel gıda ve yönetim alanında kurumsal yapılarda deneyimi olan ikisi mühendis biri işletmeci 3 kişi tarafından İzmir de kuruldu.

 

Sağlık ve Sanat olarak belirlenen kavramı ile;

Ülkemizin sayılı mutfaklarından biri olan Ege Mutfağının unlu mamullerinin geliştirilmesi, unutulanlarının ise tekrar kazandırılmasını amaç olarak benimsedi.

 

Menülerimizde mümkün olduğunca ticari kaygılardan uzak bir düşünce ile bu tür ürünlere yer verme eğilimindeyiz. Bu tür ürünleri tarafımıza öneren ve Ege Fırın menüsüne yer alan çeşitleri, internet sitemizde sizlerle paylaşıyoruz.

Ege, tarih boyunca felsefenin, sanatın ve sağlığın önemli bir merkezi olarak tanınmıştır. Bunların hepsi de insana ait değerler. Bizler de; yola çıkarken kendimize bu değerleri örnek aldık.

EGE FIRIN proaktif bir düzen içinde unutulan ve/veya unutulmaya yüz tutmuş EGE’ li unlu mamullerinin tekrar hayata geçmesini sağlayan bir proje ile eski lezzetleri sizlerle hayata geçirmektedir.

SAĞLIK

Ege Fırın’ın ürünlerinde hiçbir şekilde katkı maddeleri, endüstriyel yağlar ve tatlandırıcılar, esanslar kullanmıyoruz. Tatlandırmayı ; çoğunlukla esmer şeker, keçiboynuzu , bal gibi tatlandırıcılarla yapıyoruz. Fazla şeker ve kristal şeker kullanımından özellikle kaçınıyoruz.

 

Hammaddelerimizi yine Ege ye ait yerel ürünlerden seçiyoruz. Örneğin; cheesecakelerimizi doğal tatlı lordan imal ediyor, böreklerimizde ve  poğaçalarımızda Bergama tulumu kullanıyoruz.

 

Ürünlerimizin raf ömürleri; katkı maddesi kullanmadığımız için oldukça kısa, aslında bu bize siz Ege Fırın dostlarına daha taze ürünler sunabilmek için de bir motivasyon.

SANAT

İlk çağlardan beri bu topraklar Sanat kavramı ile birlikte anılıyor. Efes, Pergamon, Olimpos, Moshinos (Cunda), Afrodisyas gibi tarihi M.Ö 5.yüzyıla dayanan sağlık ve sanat ile birlikte anılan antik şehirler   süslüyor bölgemizi. Kısacası bu topraklarda yaşayıp da, sanattan uzak kalmak pek de olası değil gibi.

 

Bizler ikinci kavram olarak Sanat’ı seçerken aklımıza ilk gelen ve yola çıkış noktamız bunlardan ilham alarak oldu. Sanatı desteklemek için satış noktalarımızda bir bölümü sergi alanı olarak ayırdık. Bu alanı amatör sanatçılarımıza eserlerini sergilemeleri için ücretsiz olarak tahsis ediyoruz ve sergi için gerekirse hazırlıkları da üstleniyoruz.

 

Sanatçılarımız bu alanda ürünlerini sunarken, isteklerine bağlı olarak eserlerini satış yapabilmelerine de olanak verdik. Değerli konuklarımızda ürünlerimizin lezzetlerini dener iken; büyük yoğunluk içinde ve koşuşturma ile geçen günlük yaşamlarının içine minik de olsa  sanatsal bir dokunuşu gerçekleştirebiliyoruz.

Sanat Bölümündeki  bu olanağı sadece kadın sanatçılarımıza sağlıyoruz.   Ege Fırın kurumsal olarak ‘Kadın İçin Pozitif Ayrımcılığı’ destekliyor. Bunu da ülkemizin gelişmesi için gerekli görüyoruz. Gerek yönetimimizde gerekse de çalışanlarımızda kadın sayısı hep en az +1 fazla.

 

Evet tüm bu söylemlerimizden de anlaşıldığı üzere; varmak istediğimiz bir hedef var. Kadın Sanat Atölyesi!! İzmir de amatör kadın sanatçılarımızın çalışabileceği bir sanat atölyesi kurmak ve Ege Fırın olarak bunun sponsorluğunu üstlenmek.

 

Bizimle paylaşacağınız her bir ürünümüz bu amaca hizmet etmektedir.   Geri dönüşümü ise sanat atölyesinde üretilen eserlerin Ege Fırın satış noktalarındaki sergilerde tekrar sizlerle tekrar buluşması. Böylece sağlık ve sanata sürekliliği olan bir ekonomik altyapı da kazandırmak istiyoruz.

 

2.Dünya savaşında Nazi Almanya’ sının bir slogan vardı. ”Arbeit macht frei”  (=Çalışmak insanı özgürleştirir)

Bu sloganla yola çıkanların dünyayı getirdikleri yeri hepiniz biliyorsunuz.

 

Bizler bu sloganı EGE Fırın’laştırdık, ve diyoruz ki; “Sağlık ve sanat insanı özgürleştirir”

 

Bizlere bu olanağı sağlayan Cumhuriyetimize ve kurucusu Ata’mıza derin sevgi ve saygılarımızı sunuyor, tüm Ege Fırın dostlarına bol sağlık ve sanatlı günler diliyoruz.

 

HAKKIMIZDA

 

Ege Fırın, gıda sektörü ve yönetim alanında profesyonel deneyimi olan bir ekip tarafından İzmir’de kuruldu. Ege Fırın kendine amaç olarak; ülkemizin en zengin mutfaklarından biri olan Ege Mutfağına ait unlu mamullerin geliştirilmesi ve unutulmaya yüz tutanlarının tekrar gün ışığına çıkartılmasını benimsedi. Bu farklılığımızı menülerimizde görebileceksiniz.

EGE FIRIN

ABONE OLUN

 

Bizden güncel haberleri takip edebilmek için e-bületinimize abone olun

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.

ŞUBELERİMİZ

 

BOSTANLI : Hergün / 06:30 - 22:00

MAVİŞEHİR : Hergün / 06:30 - 22:00

ALSANCAK : Hergün / 06:30 - 23:00

FRANCHISE

 

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın.

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

 

0 232 329 60 70

 

Balatçık Mah. 8900 Sok. no: 14A

Çiğli / İZMİR

 

info@egefirin.com